13 Eylül 2021

DAĞ BİSİKLETLERİ ŞEHİRE İNİYOR!

Bodrum Dağ Bisikleti Spor Kulübü (BODASK) tarafından Muğla Valiliği, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Bodrum, Marmaris Fethiye Belediyeleri ve Kaymakamlıklarının desteği  ve OPET’in ana sponsorluğunda OPET MUĞLA CUP FOUR CROSS başlıyor. OPET MUĞLA CUP FOUR CROSS MTB 2021 yarışı 3 etaplı olarak 29 Ekim’de Fethiye’de, 31 Ekim’de Marmaris’te ve 2 Kasım’da Bodrum’da düzenlenecek.

Türkiye’de ilk kez şehir merkezine kurulacak engellerle oluşturulan parkurda hem yarışcılar hem de seyirciler adrenalin ve heyecan dolu anlar yaşayacak. Aynı anda dört sporcunun çıkış alacağı parkurda, ilk iki yarışmacı bir üst tura çıkacak.

Bisiklet sporuna son yıllarda artan ilginin yanı sıra zorlu bir dalı olan Dağ Bisikletini geniş kitlelere tanıtıp bu güzel heyecanın paylaşılmasını sağlamak ana hedefini taşıyan organizasyon ana sponsor Opet olmak üzere Fethiye, Marmaris ve Bodrum belediyeleri, Delta Bisiklet, Shimano, Blue Dreams, Cycle Turkey’in katkılarıyla düzenleniyor.  Etkinliğin ana amacı Muğla ilini UCI’ın (Uluslararası Bisiklet Birliği) düzenlediği dünya şampiyonası takvimine sokmak ve uluslararası boyuta taşımak.